01

Трет ден дебата во Собранието

Нема договор и на денешната утринска координација на партиите - како ќе тече собраниската седница на која треба да се избере Комисијата за избори и именувања и собранискиот спикер.

01

СЈО го повлече барањето на Јавното Обвинителство за првоосомничениот во „Труст“

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска го повлече Барањето за заштита на законитоста поднесено од Јавното обвинителство на Република Македонија (ЈОРМ) до Врховниот суд на РМ за притворот на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на СЈО.

01

Скопје преплавено со отров за кучиња фатален и за луѓето

Метомиол или ланате овој отров се фрла по тревниците низ Скопје со цел да се отрујат кучињата.Овој начин е нечовечки, нехуман, но пред се опасен и за луѓето, објаснуваат токсиколозите.

01

Дури три месеци по смртта погребан Џорџ Мајкл

Легендарниот пејач Џорџ мајл е погребан денес во најголема тајност , дури три месеци по смртта.

01

Проговори хрватскиот тинејџер што ги уби своите родители: Не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки!

- Жал ми е, се каам, свесен сум што направив, но не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки - вака 19 годишниот Тин Шунјерга ги објаснил мотивите за ладнокрвното смислено убиство на своите родители!