01

Столтенберг и Заев: Спорот за името мора да се реши, нема план „Б“

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Алијансата нема план „Б“ за влез на земјата во НАТО. „Спорот со името мора да се реши“, порача Столтенберг на заедничката прес-коференција со премиерот Зоран Заев.

01

Столтенберг: Решението на спорот со Грција останува услов за НАТО

Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО порача генералниот секретар Јенс Столтенбер во денешното обраќање во полната собраниска сала.

01

Предлогот на Нимиц во понеделник пред владата

Извесно е дека веќе в понеделник владата ќе го разгледа и ќе изгради заеднички став за последниот предлог од медијаторот Нимиц, ова денеска го најави вицепремиерот Бујар Османи.

01

Македонија во следната фаза стартува од лидерската позиција

Машката ракометна репрезентација на Македонија е една, од само трите непоразени селекции што поминаа во втората фаза на Европското првенство во Хрватска.. Како понатаму во дуелите со супер моќните Шпанија, Данска и Чешка во Вараждин.

01

Убиен грчкиот шеф на мафијата – изрешетан со 22 куршуми од калашников (видео)

Василис Стефанакос познат грчки мафијаш доцна синоќа е убиен во населбата Хајдари, каде што се наоѓа неговата канцеларија.