Владата нема да се рекламира во медиумите и на билборди


Премиерот Заев се сретна со претставници на Независниот синдикат на професионалните војници

Премиерот Заев се сретна со претставници на Независниот синдикат на професионалните војници

Централен регистар потврди дека поранешното раководство ја уплатило добивката на сметката на „Бетон“

Хилари: Кога Трамп стоеше зад мене, морници ме лазеа (видео)


Нова провокативна насловна страница на Шарли Едбо (фото)

Меркел: Доколку дојде до војна, Германија нема автоматски да ги подржи САД

Трамп: Ако треба ќе ја затвориме владата, но ќе го изградиме ѕидот кон Мексико

Како се забавува саудиски принц - потрошил 600 илјади евра за една недела и оставил пет илјади евра бакшиш


Меџик Џексон и Семјуел Џексон ги помешаа со мигранти

Фото: Романтични и заљубени, Нивес и Горан!!

Асфалтирање на улица во Англија

Ќерката на славниот актер се разголи: Сега имам 18 години, подготвена сум (фото)


Марк Волберг – најплатен актер во светот

Ријана и Џеј- Зи со хеликоптер евакуирани од фестивал

Стратешкото стареење падна во вода: Пејачката се “преботоксирала“ (фото)

Екстази со ликот на Трамп заплени германската полиција


Училиштето го оградиле за да го “заштитат“ од проститутки

Никој не знае кој цели 45 години го емитува овој радио сигнал?

Се роди бебе Ангела Меркел Мухамед

Почнаа 56. Струшки вечери на поезијата


Затворена 43-тата ликовната колонија „Куманово 2017“

Во тек археолошките истражувања на локалитетот Градиште/Кале кај Згрополци

Кинематографот Пиер Лом, добитник на наградата за животно дело „Златна камера 300“ на ИФФК „Браќа Манаки“

Хасани: Ќе се обидеме да постигнеме победа

Екипата на тетовска Шкендија на првиот дуел од баражот со Милан претрпе убедлив пораз од 6:0 на „Сан Сиро“. Тетовчани се без шанси за пласман во групната фаза од Лига Европа.

Јаневски: Играме против силен противник и не чека тежок натпревар

Македонскиот шампион Вардар утревечер го игра еден од најважните натпревари во својата клупска историја. „Црвено-црните“ гостуваат кај Фенербахче во рамките на реванш баражот од Лига Европа, а имаат предност од 2:0 од првиот дуел одигран во Скопје.

Европскиот ракометен шампион Вардар отпатува за Катар на Супер Глоуб

Европскиот ракометен првак Вардар отпатува за Доха, Катар каде од 25 до 28 август ќе настапува на Супер Глоуб.

Потврдена казната на Роналдо, на терените се враќа на 20 септември

На најдобриот светски фудбалер и член на Реал Мадрид Кристијано Роналдо му е потврдена казната од пет натпревари суспензија во шпанската Примера, откако Меѓународниот суд за спортска арбитража (ЦАС) ја отфрли неговата жалба.

Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварот со Ерменија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Ерменија.

Барселона упорна, испраќа четврта понуда за Кутињо

Барселона подготвува нова понуда за бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо. Каталонците овој пат на Ливерпул ќе му понудат 150 милиони евра, јави „Скај спорт“.