МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

понеделник, 24 јули 2017 во 22:55
img

Лични предмети на принцезата Дијана изложени во Бакингамската палата
Збирка на ретко видени лични предмети кои и припаѓаат на Дијана, принцезата од Велс, изложени се во Бакингамската палата.

понеделник, 24 јули 2017 во 22:21
img

Нови судири во Ерусалим
Нови судири во Ерусалим. Десетици Палестинци се судрија со израелски војници во близина на Каландија, по новите мерки за безбедност околу џамијата Ал Акса.

понеделник, 24 јули 2017 во 22:12
img

Отворена седмата „Кока кола Активна зона“ во Куманово
Во Куманово вечерва официјално беше отворена седмата „Кока кола Активна зона“ , како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Кока кола, за промоција на активниот начин на живот и добробит на заедницата.

понеделник, 24 јули 2017 во 21:42
img

Премиерот Заев се сретна со амабасадорката Сибил Сутер Тејада
„Планот 3-6-9“ и вработувањето на младите беа тема на разговор на денешната средба во Скопје меѓу премиерот Зоран Заев и амбасадорката на Швајцарија во Република Македонија, Сибил Сутер Тејада.

понеделник, 24 јули 2017 во 21:01
img

ОМД: 32 конгресмени со писмено барање до Тилерсон да ја посети Македонија
Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува задоволство што Конгресната група на пријатели на Македонија и на македонската дијаспора во САД, меѓу кои и конгресмените Дејвид Трот, Брендан Бојл, Стив Стиверс и Деби Дингел испратија писмо до државниот секретар на САД Рекс Тилерсон да ја посети Македонија.

понеделник, 24 јули 2017 во 20:27
img

Лилјана Поповска и Лилјана Кузмановска во „Само вистина“
Се изборија ли жените во Македонија за соодветно место во политиката? Четврт век плурализам , ниту еднаш жена премиер или жена претседател на Собрание, или жена Претседател на државата. Жената- политичар растргната меѓу децата ,семејството и државата. Дали и колку помага женската интуицВо „Само вистина“ во вестите во 18 часот дебатираа пратеничките Лилјана Поповска од ДОМ и Лилјана Кузмановска од ВМРО ДПМНЕ.ија при носење политички одлуки?

понеделник, 24 јули 2017 во 19:51
img

Во Врховниот суд комплетирани жалбите за притворите на обвинетите во „Тврдина“ и „Таргет“, рокот тече
Во Врховниот суд се комплетирани жалбите за предметите „Тврдина“ и „Таргет“. Рокот претпладнево тече, врховен денеска не одлучува по жалбите на одбраната за притворите на Грујовски, Бошковски и Јакимовски. Седницата веројатно ќе има утре и ќе биде затворена за јавноста.

понеделник, 24 јули 2017 во 19:44
img

Бесплатен паркинг во општина Центар за фудбалерите на Вардар
Фудбалерите и тренерите на „Вардар“ отсега ќе паркираат бесплатно на територијата на општина Центар.

понеделник, 24 јули 2017 во 18:57
img

Без вода утре Министерството за правда и улицата „Никола Вапцаров“
Од 8 часот утре без вода ќе бидат жителите на улицата „Никола Вапцаров“ и објектот на Министерството за правда, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од „Водовод и канализација“.

понеделник, 24 јули 2017 во 18:18
img

Заев ја потпиша мостарската повелба за мир и ја прими наградата „Мostar Peace Connection“
Претседавачот на Советот на министри на БИХ Денис Звиздиќ синоќа во Мостар на македонскиот премиер Зоран Заев му ја врачи наградата за мир за новата енергија и визија што ја поттикнува во регионот.

понеделник, 24 јули 2017 во 17:30
img

Велешкиот театар со две претстави на Македонското културно лето во Мала Преспа
Tеатaрскиот ансамбл на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес на 28 и 29 јули ќе ги изведе претставите „Тетар љубов моја“ и „Синиот портокал“ на 10-тото издание на Македонското културно лето во Мала Преспа, Албанија, во организација на Здружението на Македонците по потекло од Албанија „Сонце“.

понеделник, 24 јули 2017 во 17:21
img

ВМРО-ДПМНЕ: Советот за судски реформи на Заев целосно ќе го покори правниот систем
Фркчовистичкиот совет за реформи во судството преку кој Заев ќе се обиде да инсталира стотици нови „Катици“, слепи послушници на неговите нарачки, ќе го ослободат од вина за тешките криминали кои ги сторил, а ќе ги гонат без доказ и факти неговите неистомисленици, обвини денеска на прес-конференција Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ.

понеделник, 24 јули 2017 во 17:10
img

МОН ги објави прелиминарните резултати за сместување во ученичките домови
Министерството за образование и наука денеска ги објавени прелиминарните резултати од Конкурсот за прием на ученици во јавните ученички домови за учебната 2017/2018 година.

понеделник, 24 јули 2017 во 16:56
img

Премиерот Заев доби награда за мир во Мостар
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, доби награда за мир во Мостар, Босна и Херцеговина, со што влезе меѓу значајните личности во светот од политичкиот и општетствениот живот, заслужни за поврзување на луѓето, поттикнување соработка и меѓусебно почитување.

понеделник, 24 јули 2017 во 16:47
img

По пет луѓе дневно „жртви “ на инсекти
Со тешко дишење, отоци и без свест едвај било спасено 21 годишно момче по убодот на оса во вратот.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА