понеделник, 27 февруари 2017 - Гостинска победа на Рома во дуелот со Интер
Фудбалерите на Рома забележаа значајна победа на гостувањето во Милано против Интер во трка за првите три позиции на табелата во Серија А, кои следната сезона носат настап во Лигата на шампиони.

понеделник, 27 февруари 2017 - Реал со пресврт го победи Виљареал
Екипата на на Реал Maдрид со пресврт славеше победа на гостувањето кај Виљареал со која се врати на врвот на табелата во шпанската Примера.

недела, 26 февруари 2017 - Манчестер Јунајтед го освои англискиот Лига куп
Екипата на Манчестер Јунајтед е освојувач на англискиот фудбалски Лига Куп.

недела, 26 февруари 2017 - Минимални победи на Лацио и Милан со голови од пенал
Екипите на Лацио и Милан забележаа минимални победи во денешните натпревари од 25.коло на италијанскиот фудбалски шампионат.

недела, 26 февруари 2017 - Убедлива победа на Тотенхем против Стоук
Фудбалерите на Тотенхем остварија убедлива победа со против Стоук во натпревар од 26.коло на англиската Премиер лига.

недела, 26 февруари 2017 - Голем исчекор на Вардар кон шампионскиот трофеј,Шкеднија победена со 3-1
Фудбалерите на Вардар со денешната победа над Шкендија направија голем исчекор кон одбрана на шампионскиот трофеј.

недела, 26 февруари 2017 - Атлетико ја пречекува Барселона во дербито во Примера
Во фудбалскиот шампионат на Шпанија на програмата се средбите од 24.коло.

недела, 26 февруари 2017 - Јувентус рутинирано го совлада Емполи
Актуелниот шампион и лидер на табелата во италијанската Серија А, тимот на Јувентус забележа сигурна победа со 2-0 во дуелот со Емполи кој се бори за опстанок.

недела, 26 февруари 2017 - Вардар домаќин на Шкендија во дербито на колото во ПМФЛ
Втората пролетна рунда од домашниот фудбалски шампионат на Македонија го носи големото дерби меѓу Вардар и Шкендија, екипи кои се најсериозни претенденти за шампионскиот трофеј и годинава.

сабота, 25 февруари 2017 - Пелистер со гол во последната минута ја победи Брегалница
Екипата на Пелистер забележа победа против Брегалница со 2:1 во воведниот натпревар од 20.коло во Првата македонска фудбалска лига.

сабота, 25 февруари 2017 - Значајна победа на Вердер против Волфсбург за опстанок во Бундес лигата
Екипата на Вердер забележа значајна победа на гостувањето кај Волфсбург во дуелот за опстанок во германската Бундес лигата.

петок, 24 февруари 2017 - Раниери доби отказ во Лестер
Шампионот на Англија, Лестер по серијата слаби резултати синоќа го отпушти менаџерот Клаудио Раниери.

петок, 24 февруари 2017 - Селта по продолжение избори осминафинале во Лига Европа
По одигрувањето на реванш дуелите од 16-тинафиналето од Лига Европа познати се 16-те екипи кои се пласираа во осминафиналето во ова натпреварување.

четврток, 23 февруари 2017 - Реванш натпревари од шеснаесетинафиналето во Лига Европа
Во второто по квалитет европско клупско натпреварување Лига Европа, денеска ќе се одиграат реванш дуелите од шеснаесетфиналната рунда, по кои ќе бидат познати сите екипи кои ќе играат во осминафиналето.

четврток, 23 февруари 2017 - Голгетерот на Милан, Бака ги одби Кинезите и плата од 12 милиони евра по сезона
Голгетерот на Милан, Карлос Бака одби трансфер во кинески Тјанџин, што на италијанскиот клуб би му донел обештетување од 35 милиони евра, а нему годишна плата од 12 милиони, тројно повисока од сегашната.

четврток, 23 февруари 2017 - Фудбалерите на Андора по 12,5 години пауза се радуваа на победа
Фудбалската репрезентација на Андора по 12,5 години пауза конечно се радуваше на победа.

четврток, 23 февруари 2017 - Раниери: Севиља е квалитетен ти, но ние нема да се предадеме
Екипата на Лестер го загуби првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите со Севиља (2:1), но тренерот на англискиот првак Клаудио Раниери верува дека неговиот тим може да се пласира во четврфиналната рунда.

среда, 22 февруари 2017 - Валенсија го изненади Реал Мадрид
Екипата на Валенсија оствари победа од 2:1 над Реал Мадрид во одложениот натпревар од 16.коло од Примера.

среда, 22 февруари 2017 - Дури 14 голови на двата натпревари во Лигата на шампионите
Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа два натпревари од осминафиналната рунда на кои беа постигнати дури 14 голови.

вторник, 21 февруари 2017 - Пуштени во продажба билетите за ЕП во Полска
Полската фудбалска федерација ги пушти во продажба билетите за Европското првенство 2017 за репрезентации до 21 година преку онлајн платформа.

вторник, 21 февруари 2017 - Резервниот голман на Сатон јадеше за време на натпреварот со Арсенал
Резервниот голман на Сатон, Вејн Шоу пред завршувањето на синоќешниот дуел со Арсенал во ФА купот, извади сендвич и почна да јаде.

вторник, 21 февруари 2017 - Арсенал без проблем со нисколигашот Сатон во ФА купот
Премиерлигашот Арсенал успеа да се пласира во четвртфиналето од ФА купот откако синоќа како гостин го победи нисколигашот Сатон со 2:0.

вторник, 21 февруари 2017 - Малага со пресврт до победа над Лас Палмас
Екипата на Малага синоќа постигна победа од 2:1 на последниот натпревар од 23.коло од Примера откако на домашен терен го совлада Лас Палмас.

понеделник, 20 февруари 2017 - Милан ја совлада Фиорентина и ги задржа шансите за пласман во евро-куповите
Значајна победа со 2:1 забележаа синоќа фудбалерите на Милан над Фиорентина и останаа во игра за освојување место кое следната сезона ќе гарантира настап на евро-сцената.

понеделник, 20 февруари 2017 - Барселона победи со гол од пенал во последната минута
Екипата на Барселона тешко стигна до победата на синоќешниот дуел против Леганес.

понеделник, 20 февруари 2017 - Тулуз одигра нерешено на гости со ПСЖ
Шампионот на Франција ПСЖ не успеа да постигне победа на последниот натпревар од 26.коло од Лига 1.

недела, 19 февруари 2017 - Рома убедлива против Торино
Екипата на Рома оствари победа од 4:1 на вечерашниот дуел од 25.коло на Серија А против Торино. Играчите на Рома без проблем стигнаа до трите бодови, а триумфот беше најавен на самиот почеток со головите на Един Џеко во 10.минута и на Мохамед Салах во 17.минута. Во вториот дел Рома зголеми на 3:0 преку Леандро Паредес во 65.минута, а Макси Лопез намали на 3:1 во 84.минута. Конечните 4:1 ги постави Раџа Наинголан во 90+1 минута.

недела, 19 февруари 2017 - Манчестер Јунајтед избори четвртфинале во ФА купот
Бранителот на трофејот во ФА купот Манчестер Јунајтед обезбеди пласман во четвртфиналето на ова натпреварување откако попладнево како гостин со пресврт го победи Блекбурн со 2:1.

недела, 19 февруари 2017 - Победи за Вардар и Шкендија
Водечките екипи во Првата фудбалска лига Вардар и Шкендија остварија победи на домашен терен на дуелите од 19.коло (прво во вториот дел) од шампионатот. Првакот Вардар поради казна дуелот со Шкупи го одигра без присуство на гледачи, а оствари победа со 3:0.

недела, 19 февруари 2017 - Челзи преку Вулверхемптон во четвртфиналето на ФА купот
Фудбалерите на Челзи се пласираа во четвртфиналето на ФА купот откако во осминафиналето синоќа како гости го победија Вулверхемотон со 2:0.

Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24