петок, 22 септември 2017 - Манчестер Јунајтед со рекордна заработувачка
Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони.
 
петок, 22 септември 2017 - Барди повторно стрелец за Леванте во триумфот над Реал Сосиедад
Последниот натпревар од петтото коло од Примера меѓу Леванте и Реал Сосиедад одигран синоќа заврши со триумф на домашниот тим од 3:0, а македонскиот репрезентативец Енис Барди беше стрелец на третиот гол.
 
четврток, 21 септември 2017 - Атлетико Мадрид блиску до договор со Челзи за Диего Коста
На повидок е договор меѓу Атлетико Мадрид и Челзи за трансфер на напаѓачот Диего Коста.
 
четврток, 21 септември 2017 - Бетис го шокира Реал
Екипата на Бетис направи големо изненадување во 5.коло на Шпанското фудбалско првенство со победата над Реал во Мадрид. Натпреварот беше одлучен во четвртата од петте минути судиско надополнување.
 
среда, 20 септември 2017 - Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019
Новиот стадион на Атлетико Мадрид, „Ванда Метрополитано“ е избран да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите што ќе се игра на 1 јуни 2019 година.
 
среда, 20 септември 2017 - Реал одреди милијарда евра за откупната клаузула за Бензема
Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, официјално го продолжи договорот со клубот. Важноста на новиот договор е 30 јуни 2021 година, а клаузулата за предвремен раскин изнесува една милијарда евра.
 
среда, 20 септември 2017 - Украина медиуми: Срна падна на допинг тест
Капитенот на Шахтјор Дарио Срна падна на допинг-тест по натпреварот против Наполи во Лигата на шампионите, објавија украинските медиуми.
 
среда, 20 септември 2017 - Трофеј во Лига 1 и најмалку полуфинале во ЛШ, услов за Емери да остане во ПСЖ
Раководството на Пари Сен Жермен му постави ултиматум на тренерот Унаи Емери да го освои трофејот во домашното првенство и да се пласира барем во полуфиналето во Лигата на шампионите доколку сака да ја задржи својата позиција.
 
среда, 20 септември 2017 - Несторовски го одлучи дербито на Серија Б
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски беше клучниот играч во синоќешното дерби на Серија Б на кое неговиот тим Палермо ја совлада Перуџа со 1:0.
 
среда, 20 септември 2017 - Со четири погодоци Меси ја предводеше Барселона до максимална петта победа
Барселона ја оствари петтата победа на исто толку натпревари оваа сезона во Примера, откако синоќа со убедливи 6:1 го совлада Еибар.
 
вторник, 19 септември 2017 - За само неколку дена еден милион барања за билети за СП 2018
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објави дека за првите неколку дена од стартот на продажбата, добила речиси еден милион барања за билети за Светското првенство во Русија што ќе се игра следната година.
 
вторник, 19 септември 2017 - Нојер опериран, ќе отсуствува од терените до крајот на годината
Мануел Нојер нема да учествува на ниту еден натпревар за Баерн Минхен до крајот на оваа година. Информацијата беше објавена денес од страна на водечките медиуми во Германија, а потоа потврдена од самиот клуб.
 
вторник, 19 септември 2017 - Јувентус го избра Облак за замена на Буфон
Италијанскиот шампион Јувентус се чини ја најде замената за легендарниот голман Џанлуиџи Буфон, кој многу веројатно ќе ја заврши својата кариера на крајот на оваа сезона.
 
вторник, 19 септември 2017 - Барселона останува со истите играчи до крајот на сезоната, Бартомеу нема да носи засилувања во зимскиот преоден рок
Претседателот на Барселона Хосеп Марија Бартомеу изјави дека нема планови за ангажман на нови фудбалери во зимскиот преоден рок.
 
понеделник, 18 септември 2017 - ФК Вардар домаќин на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари
Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.
 
недела, 17 септември 2017 - Лајпциг и Борусија одиграа ефикасен натпревар без победник
Дербито на 4.коло од Бундес лигата меѓу Лајпциг и Борусија Менхенгладбах заврши со четири голови и без победник 2:2. Домаќинот Лајпциг во два наврати водеше, но гостите останаа непоразени.
 
сабота, 16 септември 2017 - Нов гол на Барди во дресот на Левенте во Ла Лига
Македонскиот репрезентативец Енис Барди повторно се запиша во листата на стрелците и неговиот Леванте успеа да освои бод во дуелот со градскиот ривал Валенсија.
 
петок, 15 септември 2017 - Манчини: Не очекував вака убедлива победа
Италијанскиот стратег на кормилото на Зенит, Роберто Манчини, не очекувал лесна и убедлива победа на гостувањето во скопје, каде руската екипа синоќа го победи Вардар со 5-0.
 
петок, 15 септември 2017 - Јаневски: Треба да извлечеме поуки од убедливиот пораз од Зенит
По убедливиот пораз од Зенит (0-5) во првиот меч од групната фаза на Лига Европа, тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, призна дека неговите избраници со грешките кои ги направиле му помогнал на Зенит да победи.
 
петок, 15 септември 2017 - Лига Европа: Зенит пресилен за Вардар
Екипата на Вардар доживеа убедлив пораз од Зенит со 5:0 на својот дебитантски настап во Лигата на Европа. Рускиот тим во целост ја оправда улогата на апсолутен фаворит и сосема заслужено ги освои бодовите во Скопје.
 
петок, 15 септември 2017 - Сосиедад убедливо со 4-0 го победи Розенборг
Шпанскиот тим Реал Сосиедад забележа убедлива победа над норвешкиот шампион Розенборг.
 
четврток, 14 септември 2017 - Марсело и Иско остануваат во Реал до 2022 година
Актуелниот европски и шпански првак Реал Мадрид ја продолжи соработката со двајца стандардни првотимци.
 
четврток, 14 септември 2017 - Хаос во Лондон – над 20 илјади навивачи на Келн во тепачка со навивачите на Арсенал (ВИДЕО)
Мечот помеѓу Арсенал и Келн е одложен откако над 20 илјади фанови на Келн без билети пристигнаа пред Емирати Стадионот во Лондон .
 
четврток, 14 септември 2017 - Познати составите за натпреварот Вардар - Зенит
Фудбалерите на Вардар вечерва го играат првиот натпревар од групата Л од Лига Европа на УЕФА.
 
четврток, 14 септември 2017 - Илија Најдоски нов технички директор на Вардар
Легендата на македонскиот фудбал и поранешен член на Вардар, Илија Најдовски се враќа во таборот на црвено-црните.
 
четврток, 14 септември 2017 - Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата
Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.
 
четврток, 14 септември 2017 - Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра
Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во вечерашниот дуел кој од 21-05 часот се игра на арената Филип Втори во Скопје.
 
четврток, 14 септември 2017 - Вардар без Новак против Зенит
Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар во вечерашната премиера во Лига Европа против Зенит.
 
четврток, 14 септември 2017 - Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ
Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА.
 
среда, 13 септември 2017 - ЛШ: Деби на Ристовски, Барселона убедлива против Јувентус
Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски го забележа првиот настап во елитната Лига на шампиони. Тој вечерва во Атина ги одигра последните минути за Спортинг кој го совлада Олимпијакос. Ристовски влезе од клупата за резерви во 87.минута.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24