Червар: Публиката е заслужна за нашата победа против Горење

Ракометарите на Металург со победа над Горење 28-26 го зокружија својот настап на домашен терен. Тренертот на Металург и македонски селектор, Лино Червар смета дека покрај борбеноста која ја прикажаа неговите избраници во второто полувреме, голема заслуга за победата имаат и навивачите на тимот од Автокоманда.