Мугуруза прогласена за најдобра тенисерка во 2017 година

Шпанката Гарбиње Мугуруза ја доби престижната награда – најдобра тенисерка на годината. Таа во 2017 година ги освои Гренд-слем турнирот Вимблдон и Мастерсот во Синсинати.