НБА плејоф: Вашингтон и Бостон во следната рунда, ЛА Киперс се избори за мајсторка

Екипите на Вашингтон и Бостон се пласираа во конференциското полуфинале, додека составот на Лос Анѓелес Клиперс се избори за мајсторка против Јута.