По ангажманот на Леонардо Бонучи, во тимот на Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“ испратиле официјална понуда до Баерн за Ренато Санчес.

Милан нуди 40 милиони евра плус 20 милиони евра бонуси за фудбалерот.

Младиот Португалец минатата сезона не се изнаигра во германскиот првак и затоа е можно да ја промени средината со цел да биде стандарден првотимец.

Неговиот менаџер најави дека ќе стори се да се оствари трансферот во Милан, но за разумна понуда, па сега останува да се види дали двата гиганти ќе успеат да постигнат договор. /МИА

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 17:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар