Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога.

- Го повреди листот на десниот мускул. Најверојатно има пукнато мускулно влакно, соопшти селекторот Лино Червар, по натпреварот со Србија.

Останува по лекарските прегледи да се види дали Дувњак ќе биде во можност да им помогне на колегите од репрезентација до крајот на шампионатот. 

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 09:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар