- Покрај Стефан Вујиќ, кој за време на подготовките имаше проблеми со повредата на коленото и кој е неизвесен за преостанатите две натпревари во групата, коленото го повреди и Вујин, кој малку играше против Хрватска и нема да игра до крајот на ЕП, рече Цветковиќ.

Србија во првото коло загуби од домаќинот Хрватска, а утре од 18:15 игра против Шведска. 

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 16:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар