Покрај 49 пени, Вестбрук забележа 16 скокови и 10 асистенции.

Резултати на НБА натпреварите одиграни ноќеска:

Индијана - Њујорк 105:82,
Орландо - Феникс 100:105,
Бостон - Јута 85:84,
Бруклин - Шарлот 91:115,
Торонто - Кливленд 112:120,
Хјустон - Мемфис 100:102,
Минесота - Денвер 85:100,
Њу Орлеанс - Детроит 88:85,
Оклахома Сити - Филадефија 123:118 (продолжение),
Мајами - ЛА Лејкерс 100:94,
Сан Антонио - Сакраменто 112:85,
Голден Стејт - Милвоки 102:93,
ЛА Клиперс - Портланд 93:98.

Пласман Источна конференција: Атланта 48-12 (победи-порази), Торонто 38-23, Чикаго 38-23, Кливленд 39-24, Вашингтон 34-27, Милвоки 32-29, Мајами 27-33, Шарлот 26-33,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 47-12, Мемфис 43-17, Портланд 40-19, Хјустон 41-20, ЛА Клиперс 40-22, Далас 40-22, Сан Антонио 37-23, Оклахома Сити 34-27,...

Датум на објава: четврток, 05 март 2015 во 10:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар