сабота, 21 јануари 2017 - Миркуловски: Останувам во репрезентацијата додека ме служи здравјето
Централниот бек на македонската ракометна репрезентација Филип Миркуловски поради повреда попладнево не беше во можност да им помогне на соиграчите на мечот со Норвешка.
 
сабота, 21 јануари 2017 - Фото: Фотошоп не и е потребен!!
Додека многу јавни личности изгледот на своето тело, пред се задникот го разубавуваат со програмите за обработка на фотографии или популарниот фотошоп,преубавата и секси Џулија Хилас нема такви проблеми.
 
сабота, 21 јануари 2017 - Македонските ракометари против Норвешка за место во четвртфиналето на Мундијалот
Машката ракометна репрезентација на Македонија против Норвешка ќе се обиде да го постигне најголемиот успех кога во прашање е настапот на црвено-жолтите на Светските првенства.
 
петок, 20 јануари 2017 - Избрани петорките за Ол Стар мечот во НБА
Со гласовите од навивачите, медиумите и кошаркарите избрани се членовите на првите петорки на Истокот и Западот за Ол Стар мечот во НБА лигата.
 
петок, 20 јануари 2017 - Фото: Во прегратката на фудбалерот на Арсенал ќе заборава на лошиот секс!!
Нова љубовна двојка на британската шоу бизнис сцена. Пејачката Пери Едвардс од групата Литл Микс и фудбалерот на премиерлигашот Арсенал Алекс Чембрлен се новата шоу бис љубовна двојка која ги полни страниците на таблоидите.
 
петок, 20 јануари 2017 - Македонија со Миркуловски во тимот утре против Норвешка во мундијалското осминафинале
Утре со почеток во 16 часот, македонските ракометари ќе го почнат мечот од осминафиналето на Светскиот шампионат во Франција против репрезентацијата на Норвешка.
 
петок, 20 јануари 2017 - Петти маратон за создавање игри - Global Game Jam Македонија
Македонската асоцијација за развивање игри - МАГДА од денеска до 22 јануари во Скопје, Битола и Охрид ќе го организира петтиот Global Game Jam Македонија.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Црномурестата убавица Монифа Јансен (фото)
Монифа Јансен е поранешна мис на островската држава Курасао во која е родена на 3 март 1993 година. Нејзината убавина никого не остава рамнодушен, а облините и телото со височина од 174 сантиметри близу се до совршени.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Червар: Покажавме карактер, Македонците веќе нема да се предаваат
Селекторот на Македонија, Лино Червар не го криеше задоволството по вечерашното реми со Исланд и освоениот бод кој значеше 3.место во групната фаза.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Македонија трета во групата, во осминафиналето ќе игра со Норвешка
По нерешените 27:27 во дуелот со Исланд вечерва во Мец, македонската ракометна репрезентација го освои 3. место во групата Б на Светското првенство што се одржува во Франција. Ова значи дека во осминафиналето избраниците на селекторот Лино Червар ќе се сретнат со Норвешка и ќе го избегнат актуелниот светски шампион и домаќин на првенството.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Милошевски: Судиската неправда од дуелот со Шпанија нека биде мотив за победа над Исланд
Генералниот секретар на Ракометната федерација на Македонија, Филип Милошевски се огласи пред денешниот дуел со Исланд на кој „црвено-жолтите“ ќе се обидат да останат непоразени и да го задржат третото место на табелата.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Ѓоковиќ елиминиран на Австралија опен од 117. тенисер во светот
Бранителот на титулата и шесткратниот освојувач на трофевот на „Австралија Опен“, Новак Ѓоковиќ, го заврши својот настап на првиот Гренд слем турнир годинава.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Лазаров: Господ ќе не награди кога најмногу ќе ни треба
- Како мала земја, и како репрезентација од втор ред, втор ешалон која рамноправно се носи со големите европски селекции дадовме отпор и не калкулиравме. Господ ќе не награди и сигурно ќе не посреќи кога најмногу ќе ни треба рече Лазаров.
 
среда, 18 јануари 2017 - Втор пораз за македонската репрезентација на СП 2017
Македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец загуби од Шпанија со 29:25 во четвртиот свој настап на Светското првенство, но не разочара, напротив му даде силен отпор на фаворитот.
 
среда, 18 јануари 2017 - Вистинска убавица која доаѓа од нашето соседство (фото)
Во последните години многу девојки од Косово се пробија на светската музичка сцена, а сега изгледа дека почнаа полека да го освојуваат и модниот свет.
 
среда, 18 јануари 2017 - Фото: Јапонски уметник вљубеник во минијатурите
Поголемото не секогаш значи и подобро, вака сигурно размислува и јапонскиот уметник Тацуи Танака.
 
вторник, 17 јануари 2017 - Фото: Шарапова на егзотичните Хаваи се подготвува за враќање на тенисот
Поранешната најдобра светска тенисерка, убавата Русинка Марија Шарапова, која неодамна најави дека ги започнала подготовките за враќање на тенисот по допинг скандалот, поларните температури во Европа ги замени со егзотичните плажи на Хаваи.
 
вторник, 17 јануари 2017 - По ремито меѓу Словенија и Тунис, македонските ракометари обезбедија мундијалско осминафинале
Македонската ракометна репрезентација се пласираше во осминафиналето на СП во ракомет иако денеска не играше натпревар. Тоа се случи благодарение на на Словенија која во последните три минути надополни три негатива против Тунис за конечни 28:28.
 
вторник, 17 јануари 2017 - Најтешките ривали допрва претстојат - какви се шансите?
Македонските ракометари го претрпеа првиот пораз на Светското првенство во Франција. Вчера во 3 коло црвено жолтите загубија од Словенија со 29-22. Нашата најдобра репрезентација и покрај поразот од Словенија останува во трка за место во посакуваното мундијалско осминафинале.
 
вторник, 17 јануари 2017 - Фото: Фантастична ледена скулптура на змеј во Бело Поле
Граѓаните на црногорскиот град Бело Поле пријатно се изненадија од новата скулптура, поставена во паркот.
 
вторник, 17 јануари 2017 - Вака се челичат руските деца!
Ова се деца од градинка во Краснојарск. Ова не е казна за нив туку награда - вака си играат на одмор!
 
вторник, 17 јануари 2017 - Украинката која ќе ја заскокотка вашата фантазија! (фото)
Украинките важат за едни од најубавите и најзгодни жени во светот, а Ксуша Красивчик не е исклучок од тоа правило.
 
понеделник, 16 јануари 2017 - Червар: Бевме надиграни од селекцијата на Словенија
Селекторот на Македонија Лино Червар по вечерашниот пораз од Словенија рече дека противникот заслужено ги освои бодовите.
 
понеделник, 16 јануари 2017 - Градоначалникот на Аланија им донесе снег на граѓаните (видео)
Децата во најјужниот турски град Аланија прв пат во животот видоа снег во својот град.
 
недела, 15 јануари 2017 - Воз задоцнил поради лебед (видео)
Тврдоглавиот лебед се движел пред возот цели два километри.
 
недела, 15 јануари 2017 - Червар: Со борбена игра можеме да бидеме блиску до посакуваниот резултат
Македонската ракометна репрезентација попладнево го одржа единствениот тренинг на слободниот ден за нашите играчи меѓу двете кола.
 
недела, 15 јануари 2017 - Лазаров: Почнавме лошо, но се си дојде на свое место
- Очекувано Ангола беше подобра од натпреварот со Словенија. Ние почнавме лошо и имаше малку нервоза....
 
сабота, 14 јануари 2017 - Втора победа на мундијалот, совладана Ангола со 31:22
Македонската ракометна репрезентација ја оствари втората победа на светското првенство во Франција.
 
сабота, 14 јануари 2017 - Со василичарско оро и палењето на маските заврши вевчанскиот карневал
Туристите уживаа во карневалската магија.
 
сабота, 14 јануари 2017 - Завршува Вевчанскиот карневал
Со последното василичарско оро и ритуалното палење на маските  денес  во Вевчани се спушта завесата на најстарата  карневалска манифестација во земјава.  По вевчанските улици деновиве  покрај ѓаволите, глупавиот август, зетотовите и невестите, прошетаа и милјардерот Џорџ Сорос, амбасадорот Џес Бејли, Шарената револуција , војската на Северна Кореја и уште многу страшни, смешни и реални маски изработени до совршенство.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24