сабота, 24 февруари 2018 - Фото: Хрватска секс бомба по која лудуваат Италијанците
Прекрасната манекенка Анџела Ладенко е девојка на хрватскиот фудбалер Марко Јордан кој во моментов е без ангажман. Марко иако е без клуб и стана интересен на јавноста поради својата убава девојка.
 
сабота, 24 февруари 2018 - Се омажи убавата Емили Ратајковски?!
Една од најубавите жени на светот, популарната манекенка Емили Ратајковски на својот профил на Инстаграм објави фотографија со непознат маж и во описот стави два прстена.
 
петок, 23 февруари 2018 - Ќерката на Елвис Присли останала без 100 милиони наследени од татко и
Лиза Мари Присли го тужи својот бизнис менаџер , откако ги загубила сите 100 милони долари наследени од легендарниот Елвис.
 
петок, 23 февруари 2018 - Бора Чорба во болница:„Имам една добра и една лоша вест“ (ВИДЕО)
Бора Ѓорѓевиќ , фронтменот на Рибља Чорба е во болница . Тој на фановите им се обрати преку социјалните мрежи .
 
петок, 23 февруари 2018 - Една од најубавите жени на светот го запросила своето момче: Tој рекол “не“?
Актерката Кели Брук го запросила своето долгогодишно момче Џереми Парис, а тој ја одбил, откри во интервју за „ОК“ магазинот.
 
петок, 23 февруари 2018 - Фото: Манекенка подготвена за во диско !
Убавата и атрактивна бразилска манекенка Изабел Гулар која соработува со познатиот бренд „Викторија сикрет“ беше во центарот на вниманието на јавноста поради својот краток фустан составен од мозаик кој многу потсетува на топка од диско клуб.
 
четврток, 22 февруари 2018 - Кајли Џенер го испаничи Вол Стрит , паѓаат акциите на Снепчет
За 1,5 милијарда долари паднаа акциите на Снеп на Вол Стрит само по една објава на ријалити ѕвездата Кајли Џенер.
 
четврток, 22 февруари 2018 - Најсериозниот кандидат за Оскар доби тужба за плагијат
Филмот ,,Обликот на водата “ кој има 13 номинации за Оскар доби тужба за плагијат .
 
четврток, 22 февруари 2018 - Обвинителството поведе истрага против Тони Цетински
Против хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински обвинителството во Пула поведе истрага за сообраќајката во која тој прегази 62 годишен маж.
 
четврток, 22 февруари 2018 - Уште еден фустан што откри премногу на црвениот тепих(ФОТО)
Гламурозниот фустан и зададе главоболка на познатата пејачка Пикси Лот .
 
четврток, 22 февруари 2018 - „Нема морал, ни интегритет. Се е само чиста алчност“
Појавувањето во холивудските блокбастери не е така гламурозно како што на прв поглед изгледа.
 
четврток, 22 февруари 2018 - Новите детали од разводот на Џенифер Анистон потврдуваат дека Бред Пит навистина бил вмешан!
Откако Џенифер Анистон соопшти дека се разведува од Џастин Теру, во медиумите се појавија разни информации кои ги дадоа блиски пријатели на славниот пар.
 
четврток, 22 февруари 2018 - Дури 94 проценти од жените во Холивуд биле сексуално злоставувани!?
Неверојатни 94 проценти од жените вработени во американската филмска индустрија доживеале сексуално вознемирување или напад покажа едно истражување, пренесува „ The Guardian“.
 
среда, 21 февруари 2018 - Холивудска ѕвезда ги разочара фановите – се повлекува од актерството
Актерката Џенифер Лоренс реши да тргне по нов пат во животот .
 
среда, 21 февруари 2018 - Кучер по разводот со Деми Мур : Седум дена не јадев и халуцинирав
Актерот Ештон Кучер јавно призна дека многу тешко го поднел разводот со Деми Мур .
 
среда, 21 февруари 2018 - Модната икона е мета на критики поради “непочитување спрема кралицата“ (фото)
Британската кралица Елизабета се појави на модната недела во Лондон, а друштво на ревијата и правеше британската модна новинарка Ана Винтур.
 
среда, 21 февруари 2018 - Фото: Смешна восочна фигура на Бијонсе во музеј во Канада
Хит на социјалните мрежи во моментов е восочната фигура на светската музичка ѕвезда Бијонсе поставена во Музејот на восочни фигури во градот Најагра Фолс во Канада.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Американците шокирани – Ферги се извини за изведбата на химната (ВИДЕО)
Пејачката Ферги се извини за изведбата на националната химна на САД на Олстар натпреварот на НБА .
 
вторник, 20 февруари 2018 - Ја плаши стареењето? Мадона ги шокираше фановите со снимка – ваков третман на лице се уште не сме виделе!(видео)
Поп пејачката Мадона ги остави обожавателите во шок, кога објави едно доста бизарно видео.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Џенифер Лоренс на кратко се повлекува од актерството
Добитничката на Оскар и една од најдобро платените актерки, Џенифер Лоренс се одлучи да се повлече од актерството на година дена за да работи на поттикнувањето на младите луѓе политички да се ангажираат.
 
вторник, 20 февруари 2018 - Свршеникот ја искористил, доживеала нервен слом и одлучила: Нема да имам деца
Иако е најпродаваната австралиска ѕвезда и нижи само успеси во својата кариера, “џебната Венера“, Кајли Миног во приватниот живот никогаш немала многу среќа.
 
вторник, 20 февруари 2018 - „Одлично е чувството да се вратиш од мртвите“ (видео)
На социјалните мрежи на 18 февруари се појави известување дека актерот Силвестер Сталоне починал од рак на простатата, и дека својата болест ја држел во тајност, но и оти со неа веќе не можел да се бори.
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Емина Јаховиќ по разводот се врати дома
Емина Јаховиќ се врати во Нови Пазар , кај мајка и, по разводот со Турскиот пејач , Мустафа Сандал .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Цеца на Инстаграм одбележа 25 години од свадбата со Аркан (ВИДЕО)
Светлана Ражнатовиќ денеска се потсети на големата свадба со нејзиниот покоен сопруг Аркан .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Среде концерт Елтон Џон погоден во глава , си ги брои забите (ВИДЕО)
Среде концерт поп музичката ѕвезда беше погоден по главата .
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Сталоне не е мртов !
Повторно во јавноста се појавија шпекулации за наводната смрт на Силвестер Сталоне.
 
понеделник, 19 февруари 2018 - Фото: Салма Хаек никогаш поубава
Холивудската убавица Салма Хаек на доделувањето на британските филмски награди БАФТА беше вистина божица на убавината, напишаа светските медиуми.
 
недела, 18 февруари 2018 - Се огласи и Анџелина: Да тие цело време комуницираат
Дури и во моментот додека ја примаше ASC наградата за значителен придонес во филмот, филмската индустрија, за подигнување разни социјални и општествено одговорни теми, холивудската актерка не можеше, а да не спомене дека нејзиниот поранешен сопруг и претходно се слушал со неговата поранешна.
 
недела, 18 февруари 2018 - Сами после 13 години: Дали повторно ќе биде заедно најслаткиот пар во Холивуд?
Кога беше објавена веста дека Џенифер Анистон се разведува од Џастин Теру, веднаш започнаа шпекулациите.
 
сабота, 17 февруари 2018 - Актерката под ист покрив живее со момчето и љубовникот
Британската актерка Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24