ЛШ:Атлетико Мадрид и Сити на пат кон 1/4 финалето

Супер ефикасно продолжение на осминафиналето во шампионската лига. Спектакуларна ноќ во фудбалска Европа,во новите средби од редовната осминафинална програма во елитната Лига на шампионите.