Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и невладиниот Центар за граѓанска иницијатива.

Според прилепскиот градоначалник Марјан Ристески сите патишта деновиве водат кон Прилеп и „Пивофест“.

- Поминаа три незаборавни вечери на Фестивалот, имаше многу позитивна енергија и дружење, многу испиено пиво, изедена скара и се она што со себе го носи „Пивофестот“. Имаме луѓе дојдени тука од сите страни. Сите патишта од Македонија деновиве водат во Прилеп. Очекуваме забавата да кулминира вечер со настапот на главната ѕвезда Северина, рече Ристески.

Синоќа на фестивалот за веселата забава и бројните гости се погрижија музичките ѕвезди Елена Велеска, Анабела и Харис Џиновиќ.
Вечер настапуваат Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда Северина, која по втор пат гостува на овој Фестивал.
Фестивалската комисија задолжена за селекција на селфи фотографиите кои изминативе денови публиката ги испраќаше на „Фејсбук“ страницата „Pivofestival.mk“ веќе ја одбра победничката фотографија која ќе биде соопштена вечер, а победникот ќе ја понесе големата маскота –мајмунот. 

Датум на објава: недела, 16 јули 2017 во 15:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар