По 26 години во брак , како што пишуваат дел од српските медиуми , избила уште една кавга меѓу славната двојка , преку која Боба не мпжел да премине и ја напуштил куќата на Бежаниска коса во Белград за да замине во нивниот стан .

Претходно Лепа Брена во интервју навести дека не е лесно да се биде сопруга на поранешната тенисерска ѕвезда .

,,Врската ни е полна со компромиси , вели Брена , бидејќи живееме на просторот на Балканот каде мажите се научени да бидат главни . Ниеден брак не е идеален , без компромиси не може да опстане . “ – вели Лепа Брена .

Нејзините возрасни синови по најавата за развод се поделиле . Виктор ја поддржува Брена , а Стефан и Филип бараат начин да ги смират родителите .

Датум на објава: четврток, 31 август 2017 во 17:53
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:47

коментари

остави коментар