Како што информира „Си-Би-Ес“, Серена Вилијамс се породила во приватната клиника „Сент Мери“, а побарала за неа да биде изнајмен цел кат од клиниката, каде никој не би имал пристап, освен партнерот Алексис и најблиските од нејзиното семејство.

Серена Вилијамс на 20.април објави дека е бремена и официјално се повлече од тениските терени, но потенцираше дека тоа не значи и дефинитивен крај на нејзината тениска кариера, иако има 35 години.

Датум на објава: петок, 01 септември 2017 во 22:46
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:48

коментари

остави коментар