Паркот Bois de Vincennes е отворен за посетителите кој би сакале да уживаат во природата сосема голи.

Паркот ќе биде отворен секој ден до 15 октомври од 8 наутро до 19.30 часот.

Paris opens its first ever public nudist park

Датум на објава: сабота, 02 септември 2017 во 22:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар