„Војводата и војвотката од Кембриџ се многу среќни што можат да ви соопштат дека војвотката го очекува третото дете“ стои во соопштението од Палатата.

Кралицата Елизабета Втора е „воодушевена“ од оваа вест , пренесе „Франс прес“.

Исто така е соопштено и дека 35 годишната кејт пати од трудничка хиперемеза, сериозна утринска мачнина, нешто го ја следело и во претходните две бремености.

Вилијам и Кејт инаку имаат две деца, ќерката Шарлот и синот Џорџ.

Датум на објава: понеделник, 04 септември 2017 во 12:48
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:58

коментари

остави коментар