Домаќини на Евробаскетот 2017 година се Турција, Финска, Романија и Израел.

Покрај  мајсторите со портокаловиот баскет  публиката на трибините во салите ужива и во  танцот на убавите навивачки.

Во Улкер арената во Истанбул во  кога кошаркарите примаат совети на тајмаутите  публиката ужива во танцот и акробациите на убавите  „Чирлидерките“

Датум на објава: вторник, 05 септември 2017 во 13:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар