Еден од најдобрите светски тенисери во историјата, на својата ќерка тара ќе и отвори сметка со 1 милион евра , Тара ќе располага со овие пари кога ќе наполни 18 години. Според моменталните камати, Тара Ѓоковиќ на 18 години на сметка ќе има околу 1,45 милиони евра. Новак и Јелена иста сума уплатија и на сметката на синот Стефан роден во 2014 година.

Српскиот тенисер инаку досега во кариерата само од наградите на турнири има заработени околу 93 милиони долари , а неговото вкупно богатство се проценува на околу 150 милиони евра. 

Датум на објава: среда, 06 септември 2017 во 12:43
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:22

коментари

остави коментар