Масакрот се случил  во куќа, 30 километри од Далас.

Портпаролот на полицијата изјавил дека по примената дојава, полицијата го ликвидирала напаѓачот и тој е осмата жртва.

Уште две лица се тешко ранети, но не е позната сериозноста на нивните повреди.

Идентитетот на убиените не се соопштува, освен дека се работи за возрасни луѓе.

Датум на објава: понеделник, 11 септември 2017 во 11:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар