Судирот се случил на железничка станица, во кантонот Ури додека возот правел маневра, односно се обидувал локомотивата однапред да ја однесе на другиот крај од возот.

Според властите, најверојатна причина за несреќата е неисправност на еден од возовите, но локалните медиуми  истакнуваат дека полицијата отворила истрага.

Во моментон на несреќата возот се наоѓале околу сто патници.

Датум на објава: понеделник, 11 септември 2017 во 16:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар