Францускиот претседател, Емануел Макрон, ќе се соочи со првите големи улични протести, кога најголемиот трговски синдикат во земјата ќе демонстрира против неговата реконструкција на законите за работни односи, пренесуваат француските медиуми.

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 09:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар