Ова е најголем договор што Анкара го потпишала со Москва. Според Ердоган веќе е , уплатен и  аванс.

Продажбата на системот за противвоздушна одбрана на членката на НАТО претставува нова фаза во смирувањето на Турција и Русија чии односи беа во сериозна криза изминатата година.

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 12:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар