Како што е наведено во полицискиот билтен, синоќа околу 19:50 часот во „Тобако Екстра Кофи“ на ул. „Народен фронт“ во Скопје непознат сторител со закана со пиштол и употреба на физичка сила од вработениот одзел 18.500 денари, по што го напуштил местото на настанот.

СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 13:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар