Пилотот по само неколку моменти излезе жив и здрав . Авионот се превртел откако пилотот се обидел да слета во Пелјнвил , Конектикат, САД. 

Уште поголемо чудо е што пилотот има 79 години  и за секој случај бил однесен во болница.

Медиумите јавуваат дека најверојатна причина за принудното слетување било недостаток на гориво . Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 16:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар