Демонстрантите со камења удрија на полицијата за да го искажат својот револт од реформите .

Во протестите учествуваат десетина илјади луѓе кои се движеа од плоштадот Бастиља кон плоштадот Италија .

Дел од демонстрантите , претежно млади луѓе , со камења и пцуење се нафрлија кон полицијата , која возврати со палки и солзавец.


Протести против законот се одржуваат и во другите поголеми градови во Франција , организирани од најголемата синдикална организација .

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 17:04
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:08

коментари

остави коментар