Портпаролот на гувернерот на Флорида, Мекинли Луис, наведе дека шест лица загинале во сообраќајни несреќи, четворица при подготовките за невремето, едно лице загинало од струен удар, додека друго од срцев удар.

Во Јужна Каролина загинаа четири лица, а во Џорџија две.

Според официјалните податоци, на карипските острови загинаа 37 лица.

Датум на објава: среда, 13 септември 2017 во 09:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар