Американските власти го привеле напаѓачот, но не се познати неговите мотиви и идентитет.

Инцидентот се случил во училиштето Фримен, а од безбедносни причини кампусот бил затворен.

Повредените се пренесени во болница и се во тешка здравствена состојба.


Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 09:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар