Пожарот избувнал во раните утрински часови додека учениците спиеле. Отежнителна околност за нив било што на прозорците имало решетки, поради што останале заробени во собите.

kuala lumpur, požar,

Најголем дел од жртвите се ученици на возраст од 13 до 17 години.. 14 ученици и четири наставници се спасени, а шестмина од нив се хоспитализирани и се во критична состојба.

Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 10:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар