Инцидентот се случил на аеродромот Шипхол во Амстердам . Патничкиот авион Боинг 777 полетал пред почетокот на силната бура , и во моментот на полетувањето беше погоден од молња. За среќа , никој од патниците или екипажот не се повредени .

Датум на објава: вторник, 14 ноември 2017 во 15:39
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:14

коментари

остави коментар