Есен е обвинета за навредување на јавноста во периодот кога во Турција се одбележува годишнината од воениот пуч во земјата.

Есен, на која титулата Мис на Турција за 2017 година и е одземена во септември, само еден ден по одржувањето на изборот за најубава жена на Турција, негира каква и да е намера да навреди некого со објавата.

Наводно, Есен во твитот ја споредила менструалната крв со крвта на убиените лица за време на обидот за државен удар.

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 17:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар