По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со температура до седум степени.

Поради спуштање на постудена воздушна маса, од недела се можни врнежи од снег на повисоки места. /МИА

коментари

остави коментар