Работникот паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал, соопшти МВР.

Лекар од Итна медицинска помош Гостивар констатирал смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар, во присуство на инспектор од трудова испекција. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Двајцата работници биле од иста фирма од Гостивар која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала.

Несреќата се случила вчера околу 10 часот на локалниот пат за гостиварското село Падалиште, на околу еден километар од железничкиот надвозник. 

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 11:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар