Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај селото Дебрeште е во прекин и се пренасочува поради извлекување на претходно извртен камион, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

- Камионот бил извртен пред два дена, а денеска било пристапено кон негово извлекување со соодветна опрема, појасни Додевски.

Тој нагласи дека веднаш штом заврши извлекувањето на возилото, ќе биде пуштен сообраќајот. 

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози.

Снег со слаб интинзитет изутринава провејуваше на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот. 

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 10:36
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:00

коментари

остави коментар