Бугарските медиуми објавуваат дека Венета Борисова била приведена во 10 .30 часот , а веќе по еден час била пуштена со кауција од 12 000 долари .

На автопатот од Лос Анџелес кон Лас Вегас , каде возела Венета , дозволената брзина изнесувала 113 километри на час.

Автомобилот е задржан на паркингот на полициската станица во Викторвил во близина на Лос Анџелес.

Новото Бугати Хирон , што го возела Венета чини 3 милиони долари и развива максимална брзина од 435 километри на час .

Датум на објава: среда, 07 февруари 2018 во 21:52
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:49

коментари

остави коментар