Кога шарена огнена топка го осветли небото по што следувала експлозија.

Станува збор за метеор кој сјаел во жолта и портокалова боја додека паѓал.

Светлечкиот објект јасно можел да се види од Екатеринбург во Свердловската област , како и од блиските градови и села.

Во видеото  може да се види како во еден миг  ноќта се претвори во ден.

Датум на објава: четврток, 08 март 2018 во 10:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар