Нејзините кожни панталони се сензација секогаш кога ќе ги облече, брендот „Луј Витон“ го издигна на уште повисоко ниво на обожавање, а сега покажа како умее да ги сокрие своите недостатоци.

За службената посета на Индија, одбра уште еден фустан кој “скрива“ и веднаш стана вистински моден хит.

Фустанот во две бои кој го одбра Брижит е облека која многу едноставно и дискретно го преобликува телото.

 

#brigittemacron #emmanuelmacron #couplepresidentiel #macron #firstlady

A post shared by Brigitte Macron (@brigittemacronfan) on


Шеесет и четиригодишната прва дама облекла “j color block” фустан во бела и темно сина боја. Во оваа комбинација постигнат е максималниот ефект во дневната варијанта.

За вечерните излегувања се толерира и комбинација со црна боја која и додава и доза на елеганција.Ваков тип на фустани се препорачува на жени кои визуелно сакаат да ја променат својата фигура.

Имено, преминот од темна во светла боја околу струкот со триаголниот детаљ, оптички го стеснува тој дел од телото, струкот делува потенко и поатрактивно.

Истиот детаљ визуелно ги зголемува градите, а тој впечаток е засилен со одбирањето на белата боја.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 12:05
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:49

коментари

остави коментар