Во Кина две лица починале од нов тип на птичји грип

Месецов во Кина починале две лица од нов тип на птичји грип, вирус кој претходно не бил присутен кај луѓето, а една жена заразена од истиот вирус е во критична состојба.Двајца мажи на возраст од 87 и 27 години , по едно месечно боледување на почетокот на март починале  од нов тим на птичји грип , пренесе Ројтерс.

Една жена од кинеската провинција Анхуи исто така заразена од истиот вирус е во болница во критична состојба, соопшти кинеската Национална комисија за здравје и семејство.

Типот на птичјиот грип кај сите три лица е идентификуван како H7N9 која претходно  не се пренесуваше на луѓето.
Тројцата пациенти имале исти симптоми, треска и кашлање  кое подоцна преминало во воспаление на градите.
Се уште не е позната како трите лица се заразиле од овој вирус  на птичјиот грип, за кој не постои вакцина.

Видео: Вујче Луис Хамилтон игра со внуците

Актуелниот светски првак во Формула 1 Луис Хамилтон , сподели на својот Инстаграм профил видео на кое игра со внучето.

Уживам во улогата на вујко. Морам да поминувам време со децата на мојата сестра, кои ги обожувам. Должност на вујкото е да ги слуша своите внуци, добриот вујко никогаш не вели не. Напиша Хамилтон откако го објави видеото.

Фото: Сака да има најголеми силиконски гради на светот!!

Жената која го шокираше светот со изјавата дека се прогласува за „афроамериканка“ , по денови и денови минати во солариум сега е во трка по нов рекорд.

Германката која се преставува како Мартина Биг во утринска програма на британска телевизија зборувала за своите минати и идни хируршки зафати.

31 годишната Мартина пред неколку години го привлече вниманието на јавноста со црниот тен и огромните силикони во градите сега има нова цел.

Да ги вгради најголемите силикони на светот во градите!!

-Во моментов рекордот го држи жена која има по девет литри силикон во секоја од дојките.

-Но, моите имплантанти се најголеми на светот поради тоа што се направени  да може да примат по 20 литри силикон, открила Мартина во емисијата.

Загрижениот водител ја прашал Мартина како ќе ги носи тешките гради.

-Чекор по чекор. Сакам да се обидам. Кога ќе бидам постара ќе ги намалам силиконите во градите, но сега сакам да бидам се поголема и поголема, истакнала Мартина.

Ауди одбележува 25 години „RS“

Пред полни 25 години се појани првиот Ауди „ RS“, моделот „RS2“ Авант.

По овој повод компанијата Ауди реши покрај постоечките „RS“ модели, да најави уште два сосема нови.

Иако многу луѓе се надеваа на Ауди „R8“ во „ RS“ изведба, тоа нема да се случи. Новите два модели ќе бидат дел од SUV сегментот.

притисни ентер