Кристина Педроче навива за Рајо Ваљекано

Убавата шпанска манекенка и ТВ лице Кристина Педроче изненадувачки не навива како 90 проценти од нејзините сонароднички за гигантите Реал Мадрид и Барселона туку за малиот Рајо Ваљекано.
Фудбалерите на Рајо Ваљекано се најсексапилни е ставот на 25 годишниот модел  Кристина  Педроче.

Убавата Кристина одлично ги познава и фудбалерите на Хетафе ,беше во врска со Мигел Торес , но сепак и понатаму тврди дека фудбалерите ан рако се најубави и најжестоки на теренот. 

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер