Шест грешки во бракот кои водат до развод!

Ова се совети од експерти за брак и врска кои многу пати виделе слични причини за развод. Еве што не треба да се прави за да му се даде на бракот најдобра шанса за опстанок!
1. Им зборувате на вашите пријателки за лошите работи кои тој ви ги направил.

Нашите пријателки се повознемирени кога некој не се однесува најдобро со нас, отколку што би биле вознемирени кога некој исто така би се однесувал со нив. Потоа додаваат масло на огнот, го мразите вашиот партнер заедно, што не е од никаква помош. Ако мора да кажете некому нека биде тоа една најдобра пријателка или експерт кој ќе ви даде стручен совет!

2.  Мислите дека зборувањето за проблемите со сопругот ќе ги реши.

Му кажувате што не ви се допаѓа, тој не разбира, му кажувате пак уште подетално - тој веќе се нервира и се чувствува дека го гушите, особено ако навистина не разбира или не се согласува дека згрешил. Вие заклучувате дека штом не се променил по првото кажување, не ве сака. Готово. Совет - научете ги вештините на разговор со мажите и поминувајте повеќе време заедно во забавни активности!


3. Веруавте дека вашата среќа зависи од тоа дали вашиот сопруг ќе се промени.

Жените кои самите се промениле, и станале личност која сакаат да бидат, станале посреќни. Совет: Фокусирајте се да го извлечете најдоброто од себе, не да го менувате него.

4. Живеете параеллни животи.

Тоа е најсигурниот начин сосема да се оддалечите еден од друг. Целата поента на бракот е да имате заеднички цели, да се интересирате еден за друг. Двојките кои бараат помош како пак да се поврзат откако децата им пораснале и заминале, сфаќаат дека веќе не се познаваат. Совет - интересирајте се еден за друг, за потребите и желбите на другиот!

5. се фокусирате само на лошото.

Кога нема да ви бидат исполнети очекувањата, се фокусирате само на лошото. Тогаш и да прави добро - не важи, го гледате низ темни очила. Розовите очила се добри за опстанок на бракот, обидете се да го смените аголот на гледање на нештата!

6. Користите два „смртоносни“ збора: јас заслужувам!

Тие зборови треба да се забранат. Звучат како барање и омаловажување на другиот. Наместо тоа, научете како да се вреднувате себеси  повеќе, размислете што ви е важно во врската и како да го добиете тоа.

/извор huffingtonpost.com

Деми Роуз ги шокира минувачите во Лондон (ФОТО)

Манекенката Деми Роуз (24), по краткиот годишен одмор во Кан, се врати во Лондон за во вторникот вечерта да учествува на промоцијата за козметиката Скини Тан.

Како и обично, бујната Деми, кој има скоро 11 милиони следбеници на Инстаграм, се појави во целосно проѕирен мини фустан без градник.

Не можеше да се скрие фактот дека не носи градник или дека носи само танга.

Прекрасниот фустан од чипка имаше дополнителен секси детал - нејзиното деколте беше наполнето со ситни ленти.

Поради едноставната шминка и бујното деколте, Деми потсети на Шерон Тејт во филмот ’The Vampire Bal’.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My kind of morning... 🥰

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

Илјадници Американки измамени , злоупотребени и силувани од гуру за ,,жешка” јога (ВИДЕО)

До сега шест жени го тужат за силување , а тој е во бегство и натаму лаже илјадници дека неговата јога лекува СИДА и Паркинсонова болест.

Бикрам Чудури е самопрогласен пронаоѓач на таканаречената ,,жешка” јога, во која вежбањето се изведува во просторија загреана до 40 степени Целзиусови.

Речиси половина век, тој е синоним за јога и се залагал за ,љубов, среќа и мир, ,,лекувајќи”  болни и им давал надеж на оние кои веќе ја немале. Но, зад тоа е внимателно конструираната фасада, која сè уште не е целосно срушена. Новиот документарен филм „Бикрам: јога, гуру, предатор“ на премиерно се прикажува денес на „Нетфликс“, при што режисерката Ева Орнер го детализира профилот на сериски силувач кој сè уште има голема армија од фанови ,додека самиот тој е  во бегство.

Бикрам е 75-годишен Индиец, кој кога пристигнал во САД во 1970-тите, започна да ја подучува наводно оригиналната јога на бикарм, која се состои од 26 асани и две вежби за дишење.

Претставата изгледа вака: Бикрам облечен само во црни Speedo гаќички и златен Rolex изговара специјално дизајниран „дијалог“ што ги води неговите ученици низ  програма за вежбање.

Жешката јога била наводно  специјално измислена за да го имитира времето во Индија, и така тој се здоби со популарност на почетокот на овој век, кога се чинеше како секоја друга јога да ја имитира оваа посебна јога.

Многу познати личности станаа промотори на бикам јогата, од Џенифер Анистон, Мадона до Лејди Гага. Бикрам тврди дека го излечил поранешниот американски претседател Ричард Никсон, кој пак му дал за возврат зелен картон. За него се вели дека победил на државни натпревари за јога, нарекувајќи се себеси комбинација на Мајка Тереза ​​и Хауард Стерн.

Бикрам наскоро бил на врвот на светот. Наскоро создал франшиза, а сите што сакале да станат тренери за жешка јога, прво требало да поминат обука кај Бикрам во траење од девет недели, да поминуваат скоро 24 часа на ден со него, и да платат 12.500 до 16.600 долари за сертификатот , кој ќе го  повторуваат на секои три години. Само во САД, отворени се 650 студија од неговите ученици, со стотици други во Европа, Азија и Австралија. Цената за отворање на едно студио изнесува околу 10.000 американски долари.

Набргу Бикрам станал мултимилионер кој можел да стори се што сака. Еден од луѓето што паднал на неговиот шарм е и Џил Лолер, која во 2012 година, како 18-годишна, го молела Бикрам да и ’дозволи да тргне на курс за обука на наставници, иако била премлада . Бикрам се сожалил и таа го поминала курсот во Лас Вегас. За вереме на обуката тој ја силувал и сексуално злоставувал младата девојка , која подоцна почнала да раскажува за ужасите низ кои минувала.

Детали за вистинскиот лик на Бикрам почнале да излегуваат на површина. За време на тренинзите, тој честопати би издвоил жени - ако му се допаѓаат, кои требало да го масираат сè додека прстите на нозете додека тој гледал филмови од Боливуд. Доколку  не можел да најде привлечни, ментално ќе ги злоупотребувал и омаловажувал оние кои плаќале за неговите часови.

Бикрам одговори на обвинувањата со цитирање на Петтиот амандман, кој ги штити граѓаните од, меѓу другото, сведочење против себе. Тој само изјави во стил на култен водач: „Зошто да ги малтретирам жените? Па, луѓето би дале милион долари само за капка од мојата сперма “.

Пресуда на суд во Франција: Патките може да квакаат колку сакаат ! (ВИДЕО)

Патките на мала француска фарма можат да продолжат да се квакаат, пресуди судот во Франција и ја отфрли тужбата од сосед кој се жалел дека звукот на патките му го направил животот мизерен.

Судот во градот Дакс донесе пресуда дека бучавата произведена од шеесет патки и гуски на пензионираниот земјоделец Доминик Дуте во подножјето на Пиринеите во југозападна Франција е во прифатливи граници, јави телевизијата Франс 3.

„Патките победија“, изјави Дуте за Ројтерс.

„Многу сум среќен затоа што не сакав да ги уништам патките“, истакна тој.

Судската жалба е поднесена од соседот, кој се преселил пред една година на имот оддалечен педесетина метри од фармата.

Спорот е последен во серијата судски случаи во кои се прави обид да се поткопа традиционалниот начин на живот во рурална Франција и да се заменат со модерни вредности, за кои се обвинети локалните жители од новодојденците.

Пред два месеци, судот му дозволи на петелот Морис да кукурика в зори и покрај поплаките од соседите кои исто така се доселиле од град на село.

притисни ентер