Анџелина Џоли: Не сакав да останам сама, тешко е

Актерката и режисерката Анџелина Џоли, која во моментов го промовира својот нов филм „ First they killed my father", повторно зборуваше за семејниот живот и бракот.
„Не уживам во тоа што сум сама. Тоа е не нешто што го посакував. Нема ништо убаво во тоа и тешко е“ – изјави Анџелина Џоли.

„Само се обидувам да ги пребродам своите денови. Емотивно, тоа за мене беше тешка година и имав некои здравствени проблеми, а здравјето е нешто за што морам да се грижам и да го следам“.

Кога станува збор за децата, актерката изјави дека тие се извонредни.

„Многу ми значи кога ќе ги видам како си помагаат едни на други и како ми помагаат мене. Навистина дојдоа на свое и се пронаоѓаат себе си. Знам дека ќе се имаат едни за други за цел живот и тоа ми дава неверојатен мир, што знам дека кога нема да бидат веќе тука, тие ќе се грижат еден за друг“.

Анџелина на фестивалот „Телурајд“ во Колорадо, на кој е претставен нејзиниот нов филм, се појави со своите деца.


Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините

Руската ѕвезда Наташа Немчинова ги “запали“ трибините во првите денови на Светското првенство откако се појави на натпревар за поддршка на домаќините.

Русокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат.

Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

 

Меланија и Летиција: Кралиците на стилот ги одмерија силите, која победи? (фото)

Шпанската кралица Летиција и првата дама на САД, Меланија Трамп привлекоа посебно внимание кај модниот свет.

Нивната средба во Белата куќа остана без победник, бидејќи и двете дама покажаа исклучителен стил.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Foto: Getty

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено.

Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.

Јапонските навивачи го исчистија стадионот по натпреварот со Колумбија (видео)

Јапонските фанови се најдоа на насловните страници на сите светски медиуми.

Имено, по победата од 2:1 над Колумбија во натпреварот од 1-то коло на групата „Х“ на Мундијалот 2018, тие го исчистија ѓубрето, кое го оставија за време на мечот.

Тие носеа вреќи, во кои го собраа целиот отпад од „Мордовија Арена“ во Саранск.

За кратко време, клиповите станаа хит на социјалните мрежи, а многу луѓе ги посочија како вистински пример.

Традиција во Јапонија е да се исчисти зад себе, без разлика дали станува збор за концерти, ученици на часови и така натаму.

 

притисни ентер