Најмладата и најплатената работничка во Белата куќа

Американските медиуми последните денови пишуваат за новата фигура во тимот на претседателот Доналд Трамп. Мистериозната млада убавица всушност е најмладата и најплатената работничка во Белата куќа во Вашингтон. Нејзиното мислење многу се уважува и почитува .
Мистериозната убавица е 28 годишната Хоуп Хикс  која има диплома од Универзитет за методика и е третата по ред директорка на отсекот за односи со јавност во Белата куќа, со што презема една од најмоќните улоги во Вашингтон. Пред да работи во Белата куќа Хоуп    била советничка во тимот на ќерката на Доналд Трамп , Иванка, а беше и портпарол во претседателската кампања.

Според медиумите претседателот Трам има голема доверба во младата Хоуп, го цени и почитува нејзиното мислење и во последните неколку месеци ја смета за еден од позначајните членови на неговиот тим  во креирањето на политиката. 

28- годишната Хоуп инаку е една од првите кој и се приклучила на кампањата на Трамп , пред тоа работела и како модел по што од родниот Конектикат се преселила во Њујорк. Каде веднаш пронашла вработување во една ПР агенција , поради што медиумите многу ја поврзуваат со сопругата на Трамп Иванка.
Годишната плата  на Хоуп како директорка за односи со јавноста во Белата куќа изнесува 180 000 долари. 

Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините

Руската ѕвезда Наташа Немчинова ги “запали“ трибините во првите денови на Светското првенство откако се појави на натпревар за поддршка на домаќините.

Русокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат.

Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

 

Меланија и Летиција: Кралиците на стилот ги одмерија силите, која победи? (фото)

Шпанската кралица Летиција и првата дама на САД, Меланија Трамп привлекоа посебно внимание кај модниот свет.

Нивната средба во Белата куќа остана без победник, бидејќи и двете дама покажаа исклучителен стил.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Foto: Getty

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено.

Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.

Јапонските навивачи го исчистија стадионот по натпреварот со Колумбија (видео)

Јапонските фанови се најдоа на насловните страници на сите светски медиуми.

Имено, по победата од 2:1 над Колумбија во натпреварот од 1-то коло на групата „Х“ на Мундијалот 2018, тие го исчистија ѓубрето, кое го оставија за време на мечот.

Тие носеа вреќи, во кои го собраа целиот отпад од „Мордовија Арена“ во Саранск.

За кратко време, клиповите станаа хит на социјалните мрежи, а многу луѓе ги посочија како вистински пример.

Традиција во Јапонија е да се исчисти зад себе, без разлика дали станува збор за концерти, ученици на часови и така натаму.

 

притисни ентер