Видео: Млад Русин тврди дека во „минатиот живот“ живеел на Марс?!

Момчето кое и стана познато на јавноста уште како бебе, кога со само неколку месеци можеше течно да зборува и пишува сега има 21 година и тврди дека е Марсовец кој повторно се родил на Земјата и дека вонземјаните се бесмртни, високи 215 сантиметри и дишат јаглен диоксид.
Младиот Боришка Кипријанов тврди дека во претходниот живот живеел на Марс се додека не започнала војната која го уништила живото на планетата.
Родителите на Боришка истакнуваат дека нивниот син зборува за   вознемјани и нивните цивилизации уште од мали нозе, кога бил дете иако никој не му зборувал за такви теми. 

Боришка  вели дека ја посетил Земјата кога работел како пилот на Марс и дека имал блиски врски со Египќаните. Дури тој предвидел и дека живото на Земјата многу ќе се измени кога ќе се „отклучи“ Големата пирамида користејќи го механизмот кој се наоѓал зад неговото уво.

21 годишниот Боришка во моментов живее во Вогоград, а неговата појави  предизвикува големо внимание кај теоретичарите на завери кој не ја отфрлаат неговата сторија.  Дури велат дека го испитувале Боришка за живото на Марс и дека тој им кажал дека Марсовците живеат до 35 години и дека потоа се бесмртни. Сепак , според него една голема катастрофа го уништила живото на Марс, нуклеарна војна.

-Немам страв од смртта , поради тоа што живееме вечно. Се случи една голема катасрофа додека живее на Марс. Луѓето како мене и понатаму живеат на Марс. Меѓу нив изби нуклеарна војна , се изгоре. Само неколкумина преживеаја. Сега изградија нови домови и направиле ново оружје, изјави Боришка.
Контроверзниот Русин, тврди дека марсовците се високи 215 сантиметри и дека може да дишат јаглерод диоксид, но и дека тие сеуште живеат на планетата но под земја.  Воедно тврди дека нивната цивилизација е многу напредна и дека може да патуваат  до други галаксии.

Мајката на Боришка  вели дека нејзиниот син уште кога имал само неколку месеци можел да чита и пишува и дека на една година читал весници, а на две години цртал и пишувал. 

Пејачката не можела да паузира во кариерата, го оставила свршеникот, тој останал со скршено срце

Пејачката Мајли Сајрус и нејзиниот избраник актерот Лијам Хемсворт ја раскинале свршувачката иако овој пат навистина беа на чекор до олтарот.

Иако не им е прв пат да раскинуваат сега односот меѓу нив е конечно завршен.

Парот се свршил во 2012 година, а откако пејачката не била подготвена за следниот чекор, секој продолжил по својот пат.

„Постојано ги одлагала бракот и децата, а тој многу сакаше семејство. Се расправаа и на крајот се разделија. Сите видеа каде води неговиот притисок, а но тој е прилично изненаден од нејзиното заминување. Целосно е скршен“ – изјавил неименуван извор за магазинот „ОК! Австралија“.

Пејачката (25) и актерот (28) се свршиле уште одамна, па раскинаа, па повторно се помирија и пак се разделија, но последниот пат кога се свршија тие изјавија дека тоа ќе биде “засекогаш“.

Се развел од сопругата бидејќи го навредувала Меси

Русинот Арсен (40) после 14 години брак се развел од својата сопруга Људмила (37) бидејќи се осмелила да ја критикува играта на славниот фудбалер Лионел Меси на Светското првенство кое се одржа во Русија оваа година.

Овој пар вљубеници во спортот се запознале во 2002 година, а се венчале и покрај фактот што навиваат за ривалските московски тимови.

Сепак и ова не е единствената разлика, Арсен секогаш бил фан на Барселона, а Људмила на Реал Мадрид.

Арсен изјавил дека тој и сопругата секогаш се шегувале на сметка на Меси и Роналдо, но ова Светско ја прелило чашата.

„Аргентина играше лошо и Људмиле постојано ме задеваше. Цело време ми говореше дека Меси не е во состојба да даде гол. Кога во текот на натпреварот меѓу Аргентина и Нигерија, повторно почна да го навредува Меси, јас и вратив и упатив низа навреди кон нејзиниот сакан Кристијано Роналдо“ – изјавил Арсен.

На крајот го додал и ова:

„Потоа во целата своја лутина ги собрав сите работи и отидов засекогаш од дома“.

Идниот ден Арсен, според неговите зборови, ги предал документите за развод од неговата сопруга Људмила.

Народен собир посветен на Св. маченица Недела

Во скопското село Горна Матка во манастирскиот комплекс Свети Спас и Марков град, односно Света Недела, денеска ќе се одржи Народен собир посветен на оваа маченица.

Церемонија ќе почне во 9 часот со света литургија во остатоците на еднокорабната црква Св.Недела, која потоа ќе продолжи во комплексот Свети Спас. Кумот и Црковниот одбор на Свети спас за одбележувањето на утрешниот верски празник обезбедија соодветна програма и ручек за гостите.

Црквата Света Недела во Горна Матка е мала, еднокорабна, куполна црква за што сведочат остатоците од сводовите на некогашната купола. Анализата направена на фреските и самата архитектура потврдуваат дека црквата датира од периодот меѓу 1350 и 1360 година.

Изградена е од кршен камен, делкан локален камен — варовник и керамички материјал. Според остатоци од камени сводови, може да се заклучи дека куполата се наоѓала над олтарниот дел, при што црквата имала речиси ист или сличен изглед како блиските цркви Св.Никола и Св.Андреја. На дел од ѕидините во внатрешната страна сè уште стои дел од фрескоживописот на црквата. Врз ѕидовите однатре се забележуваат скромни останки на фреско декорација со неколку светители во олтарниот дел, како и фигурата на Св.Недела која и денес може да се забележи на јужниот ѕид.  /МИА

притисни ентер