Овој актер јавноста сака да го види на местото на идниот претседател на САД

Во Америка веќе некое време се зборува дека на местото на идниот претседател би можела да се најде некоја позната личност.
Долго се шпекулираше дека Опра Винфри ќе се кандидира за претседател на САД на наредните избори, но и дека за тоа размислува и Двејн Џонсон. Меѓутоа, и двајцата соопштија дека своите кариери не планираат да ги заменат со политика.

Сајтот „Ранкер“ се позанимава со оваа тема правејќи листа на познати личност кои јавноста најмногу би сакала да ги види на местото претседател на САД.

На самиот врв на листата се наоѓа Том Хенкс. Иако досега имаше голем број на улоги, уште ниту еднаш не се најде во улогата на претседател на филм, што неговото високо котирање го прави уште поинтересно.

Без било какво искуство во политиката, веројатно на врвот на листата се најде поради своите способности и силни личности, пишува „Indy100”.

Листата изгледа вака:

1. Том Хенкс
2. Елен Деџенерис
3. Морган Фримен
4. Џон Стјуарт
5. Двејн Џонсон
6. Опра Винфри
7. Клинт Иствуд
8. Стивен Колберт
9. Чак Норис
10. Били НајНа листата се најдоа и Бил Гејтс, Мишел Обама, Мајкл Мур, Снуп Дог, Еминем, Тејлор Свифт.

Ваква невеста досега никогаш не сте и нема да видите!(видео)

Том Гарднер ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, но кога се свртел останал шокиран. Ова дефинитивно не е венчавка каква што очекувал.

Поради старите обичаи не можел да ја види невестата до тој момент. Тоа се нарекува “first look” (прв поглед).

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Тоа што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја друга, но тогаш се случува луд пресврт какво што никој не очекувал.

Видеото станало вирално и луѓето го делат со своите пријатели и семејствата. Дали вие ова би го направиле на вашата венчавка?

Неверојатно операции кои се изведени на човековото тело (видео)

Медицината прави чуда.

Едно до најголемите човечки чуда дефинитивно е медицината. Операциите кои денес се изведуваат порано биле научна фантастика пред неколку децении. Токму некои од неверојатните операции за кои може повеќе да дознаете вклучуваат и спојување на преполовен рбетен столб, операција изведена во матка и други.

Повеќе ништо не е научна фантастика, а овие операции се успешно изведени и луѓето преживеале.

Во продолжение погледнете некои од најбизарните операции кои се изведени на човечкото тело.

Една состојка која сите ја имаме во кујна прави чуда за вашата коса и не станува збор за маслиново масло

Понекогаш најдобрите производи за убавина се кријат, онаму каде никогаш не би очекувале, во вашите кујнски плакари.

Сигурно сте слушнале до сега за сите “магични” својства на маслиновото масло за нега на косата и хидратација на косата, но се чини дека уште една клучна состојка за салатите е одлична подготовка за нега на коса.

Станува збор за јаболковиот оцет, кој има корисен ефект врз косата, меѓу другото, и темелно чистење на темето. Јаболковиот оцет, исто така, помага во зајакнување на косата, го поттикнува растот на косата, ги отстранува остатоците од другите производи и помага во отстранувањето на првутот. Исто така, нема да ја наруши pH рамнотежата на косата и ќе и даде здрав сјај се до врвовите.

Морате да признаете дека листата на придобивките кои и ги овозможува јаболковиот оцет на вашата коса е навистина долга и тешко дека во продавниците ќе најдете производ кој може да се мери со ова “чудо” од кујната.

притисни ентер