Го тресат шоу бизнисот , а немаат ниту средно училиште

Голем број Холивудски ѕвезди се откажале од средното училиште за да и се посветат на кариерата .
Меѓу најпознатите ѕвезди без средно образование е на пример Џони Деп ,  кој го напуштил училиштето за да стане музичар. Жизел Бундшен на 14 години го напуштила училиштето за да стане манекенка . Сепак тоа не ја спречило подоцна да продолжи со учење и денеска зборува пет јазика.

Арнолд Шварценегер се отпишал од средното училиште за да се занимава со боди билдинг . Од тогаш стана и актер , суперѕвезда и гувернер на Калифорнија. Камерон Дијаз го напуштила училиуштето поради договор за модел .

Подоцна стана позната по филмот ,,Маска “ со Џим Кери , кој исто нема диплома од средно . 

И Том Круз го прекинал школувањето за да стане актер . Шарлиз Терон не можела да се вклопи во училиште , но затоа доби Оскар за филмот ,,Чудовиште “ . И британската актерка Кејт Винслет на 16 години го прекинала школувањето.

Мерлин Монро на 16 години се омажила и не успеала да добие диплома. На 16 години училиштето го напуштила и славната актерка Деми Мур.

Раперот Џеј Зи избегал од училиште за да продава дрога. Случајно го снимил првиот сингл и станал ѕвезда.

На долгиот список на ѕвезди што не завршиле средно се и Марлон Брандо , Орландо Блум , Парис Хилтон , Дејвид Боуви , Кијану Ривс , Џесика Симпсон , Кетрин Зета Џонс, Тајан Гослинг , Ума Турман , Квентин Тарантино и многу други .

Почнува летото, најавено посвежо време

Во Македонија и на северната хемисфера денеска почнува летото, а истовремено на јужната хемисфера настапува зимата.

Во Македонија летото ќе почне во 12 часот и 7 минути. Овој 172 ден во годината е најдолг и ќе трае 15 часа и 14 минути. Сонцето изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути. 

Според прогнозата од синоптичарите,првиот летен ден ќе биде сончев со мала до умерена облачност. Во западните делови значително облачно, попладне со појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 14 до 19, а  дневната од 21 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Локална нестабилност ќе има до петок во попладневните часови кога ќе почне да дува засилен северозападен ветер кој ќе услови значително намалување на температурите во наредните денови. За време на викендот ќе има локален дожд, но без грмежи, а од понеделник се очекува пооблачно време со пообилни врнежи од дожд. 

Летото ќе заврши на 22 септември кога ќе почне есента.

Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините

Руската ѕвезда Наташа Немчинова ги “запали“ трибините во првите денови на Светското првенство откако се појави на натпревар за поддршка на домаќините.

Русокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат.

Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

 

Меланија и Летиција: Кралиците на стилот ги одмерија силите, која победи? (фото)

Шпанската кралица Летиција и првата дама на САД, Меланија Трамп привлекоа посебно внимание кај модниот свет.

Нивната средба во Белата куќа остана без победник, бидејќи и двете дама покажаа исклучителен стил.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Foto: Getty

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено.

Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.

притисни ентер