Најпосакуваниот фустан на првата дама: Оваа облека го преобликува телото (фото)

Брижит Маркон, првата дама на Франција е позната како стилистка и модна икона.
Нејзините кожни панталони се сензација секогаш кога ќе ги облече, брендот „Луј Витон“ го издигна на уште повисоко ниво на обожавање, а сега покажа како умее да ги сокрие своите недостатоци.

За службената посета на Индија, одбра уште еден фустан кој “скрива“ и веднаш стана вистински моден хит.

Фустанот во две бои кој го одбра Брижит е облека која многу едноставно и дискретно го преобликува телото.

 

#brigittemacron #emmanuelmacron #couplepresidentiel #macron #firstlady

A post shared by Brigitte Macron (@brigittemacronfan) on


Шеесет и четиригодишната прва дама облекла “j color block” фустан во бела и темно сина боја. Во оваа комбинација постигнат е максималниот ефект во дневната варијанта.

За вечерните излегувања се толерира и комбинација со црна боја која и додава и доза на елеганција.Ваков тип на фустани се препорачува на жени кои визуелно сакаат да ја променат својата фигура.

Имено, преминот од темна во светла боја околу струкот со триаголниот детаљ, оптички го стеснува тој дел од телото, струкот делува потенко и поатрактивно.

Истиот детаљ визуелно ги зголемува градите, а тој впечаток е засилен со одбирањето на белата боја.

Почнува летото, најавено посвежо време

Во Македонија и на северната хемисфера денеска почнува летото, а истовремено на јужната хемисфера настапува зимата.

Во Македонија летото ќе почне во 12 часот и 7 минути. Овој 172 ден во годината е најдолг и ќе трае 15 часа и 14 минути. Сонцето изгреа во 4 часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути. 

Според прогнозата од синоптичарите,првиот летен ден ќе биде сончев со мала до умерена облачност. Во западните делови значително облачно, попладне со појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 14 до 19, а  дневната од 21 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Локална нестабилност ќе има до петок во попладневните часови кога ќе почне да дува засилен северозападен ветер кој ќе услови значително намалување на температурите во наредните денови. За време на викендот ќе има локален дожд, но без грмежи, а од понеделник се очекува пооблачно време со пообилни врнежи од дожд. 

Летото ќе заврши на 22 септември кога ќе почне есента.

Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините

Руската ѕвезда Наташа Немчинова ги “запали“ трибините во првите денови на Светското првенство откако се појави на натпревар за поддршка на домаќините.

Русокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат.

Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

 

Меланија и Летиција: Кралиците на стилот ги одмерија силите, која победи? (фото)

Шпанската кралица Летиција и првата дама на САД, Меланија Трамп привлекоа посебно внимание кај модниот свет.

Нивната средба во Белата куќа остана без победник, бидејќи и двете дама покажаа исклучителен стил.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Foto: Getty

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено.

Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.

притисни ентер