Уапсена порно актерката која што го уценуваше Трамп

Порно актерката Сторми Даниелс е уапсена во Охајо по настапот во стриптиз клуб.

Адвокатот на Сторми смета дека станува збор за политички мотивирано апсење. Порно актерката во моментов е во судски спор со претседателот Доналд Трамп. Од полицијата на Охајо тврдат дека станува збор за прекршок. Таа настапувала во Охајо , како и во стотици други градови низ САД , каде е исклучително популарна и ја наплатува својата слава со тврдењата дека пред десет години имала врска со Трамп.

По завршувањето на точката била уапсена , но с еочекува да излезе од притвор со кауција. Сторми го тужи Трамп поради договорот , кој наводно морала да го потпише и со кјој се обврзува да молчи за својата врска.

За да го потпише тој договор, пред почетокот на кампањата на претседателот Трамп , и биле исплатени 130 000 долари од неговата лична сметка.

Откриен кратер широк 31 километар под мразот на Гренланд

Голем кратер , широк 31 километар откриен е под 0,8 километри дебелиот лед на Гренланд.

Кратерот изгледа како да се формирал со пад на железен метеор , кој се забил со брзина од 19 километри во секунда . Според првите проценки до ударот дошло пред околу 12 000 години.

Ударот на вселенскиот камен произвел енергија поголема отколку од 47 нуклеарни бомби , фрлени 1945 врз Хирошима.

При тоа се стопиле големи количества мраз , слатката вода протекла во океаните , а парчињата мраз биле однесени во атмосферата.

,, Би морале да истражувате 40 милиони години наназад за да најдете кратер со иста големина , затоа ова е реткост во историјата на Земјата. “ , изјави професорот Курт Краер од Природнонаучниот музеј во Копенхаген.

Португалка родила бебе и две години го криела по багажници и подруми

Во Франција почна судењето на жена од Португалија , која родила бебе и две години го чувала изолирано од светот.

Нејзиниот партнер , како и сестра и изјавиле дека немале поим дека таа има бебе покрај трите други деца. Роса Мариа Да Круз и нејзиниот партнер се Португалци , кои живеат во централна Франција . Жената го криела ќеркичето  во нечист  багажник или во темен подрум, поради што судот ја обвинува дека бебето може да има последици по развојот.  

Роса Мариа има 50 години , а во 2013 ќеркичката Серена  била најдена во нечист багажник на стар автомобил. Бебето го нашол автомеханичарот , кому жената му го дала автомобилот на поправка. Бебето било голо , нечисто и дехидрирано , опкружено со црви и измет.

Според исакзите на членовите на нејзиното семејство , се чини дека жената била одлична мајка на другите три деца. Тие се навозраст од 9 , 14 и 15 години , но властите им забрануиле да имаат каков било контакт со Серена , запуштеното девојче , кое сега има седум години и живее со старатели.

Девојчето , како последица од лошите услови како бебе , сега има ментални проблеми , како и аутизам , за што докторите сметаат дека настанал како резултат на лишување од чувствата во раните месеци од животот.  

притисни ентер